Květinový off-topic

15. dubna 2013 v 17:50 | autor |  Tétéčka
Heheh :) první, na co jsem si vzpomněla při TT "KVĚT", bylo, jak mě kdysi jedna slečna oslovila "Ďáblův kvítku". Roztomilé, ne?

Teď už k mému off-topic článku.

Tentokrát nemám dost velkou depku, abych sesmolila něco obvykle temného, ale co už. Tak tedy téma květ... mám ráda všechno, co je zelené a kvete, nejraději orchideje, masožravky a obyčejné krásné luční květiny, jako jsou vlčí máky, kopretiny nebo třeba chrpy. Pokoj mám zarostlý od podlahy ke stropu. Mám také ráda "květinovou" módu šedesátých let, rozkvétající jaro (dokonce i to Pražské), holky, co si dávají kvítka do vlasů.. sama jsem jednu dobu nosívala taková "hipízácká" trička a kytky všude možně, všichni se mi posmívali, jestli jsem prý nezaspala nějaké to půlstoletí. Ale pro mě je květ prostě symbolem. Radost, počátek něčeho nového, pozdrav slunci, které začíná hřát. Byl to výraz mých pocitů, něco, o co jsem se tímto způsobem chtěla podělit, a dost mě zaráželo, že to nikdo nepochopil. To jsem byla ještě bezstarostně mladá. Když jsem pak začala nosit černé vlasy a černé hadry, zas to bylo: "vypadáš jak můra, tohle už přece vůbec není v módě"... kecy kecy kecy. Nechám se kvůli sportu ostříhat na ježka, hned slyším "to ti vůbec nesluší, to už se nenosí, holka má mít dlouhé vlasy"... kecy! Nikdy jsem se nechtěla podvolovat těmto "sociálním dogmatům", módním trendům a podobným ptákovinám. Zevnějšek je odrazem duše, to jsou všichni tak děsně povrchní, že to nedovedou překousnout? ...včera jsem se šla objednat k holičce. Říkám, že chci něco krátkého, punkového, střeleného a červeného. Usmála se a řekla: "já bych to spíš viděla na něco elegantního, vždyť už vám není patnáct." Tak jsem zas šla.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin-photo Karin-photo | E-mail | Web | 15. dubna 2013 v 18:03 | Reagovat

Taky se mi hrozně líbí kytky,jako jsou orchideje,masožravky atp. Nejvíc relaxuju,když je můžu nafotit :-) Pěkně napsaný článek ;-)

2 Verča Verča | 16. července 2013 v 11:00 | Reagovat

Pěkně napsaný článek když začnou rust květiny je to takový nádech už jara.
A no a co každý má svůj styl nenech si do toho mluvit :)

3 Anarchist Anarchist | 28. července 2013 v 8:52 | Reagovat

Přesně tak! Na názory ostatních, kteří nějak nesnesou, že je člověk originální a svůj se má prostě srát. Sama to znám, i když na ty svý střelenosti věk mám. A ani v nějakých 20ti se nenechám ovlivnit všema těma "ovcema" kolem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama