Pocitová podpásovka

21. dubna 2013 v 12:32 | autor |  Duševní průjmy
Už jsem si asi mohla zvyknout, že mi můj nervový systém občas připravuje nelehké chvilky. Před pár dny se to stalo zas, tentokrát před lidmi, kteří vůbec netušili, co se děje..
Hned ráno se mě jeden maník venku zeptal, jestli něco nemám. Celou cestu přes Prahu mě pak pronásledoval jeho hlas a tváře jemu podobných, které jsem cestou viděla - a které moje oči samy hledají. Pak pohovor, nervy, nervy, nervy.. pak už to jelo. Na dece rozložené na sluníčku jsem už nemohla, týraná vlastní touhou jsem se stočila do klubíčka, vnitřnosti sevřené křečí. Ruka se mi tak klepala, že jsem nebyla schopná udržet cigáro.
"Tyjo, co je s tebou? Vypadáš, jako bys měla umřít," komentovala kamarádka moje třesoucí se ruce a zbělelou tvář. Věděla jsem, že to zas přejde. Přešlo. Za dvě a půl hodiny.
Kosák to pak zas zbytek dne přiživoval. "Místní efedrinka zásobuje feťáky z celý Evropy," plácl, jako by nevěděl, co tím způsobí. Stejně tak průchod přes Sherwood, kterému jsem se nebránila, ale který pro mě znamenal zase milion očí a osudů, které jsem svým způsobem chtěla žít... a ještě kázání u večerního pivka a ještě jednou kolem všech feťáků z Hlavního.
Kéž bych taky měla odvahu a dost drzou hubu na to, abych se prostě někoho zeptala. Bylo by to jako v těch mých snech, nosila bych to u sebe jako talisman. Hřál by mě pocit, že to u sebe mám, že bych mohla, kdybych chtěla. Mohla bych pak s klidnou hlavou čekat třeba další měsíce, než bude vhodná příležitost, zvažovat pro a proti, těšit se, krásně se bát... Místo toho mě teď akorát svrbí stovka v kapse a touha mi ždímá mozek jako citron.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 18. července 2013 v 17:21 | Reagovat

Koukám, jaká idealistka jsem byla, když jsem jen toužila. "Nosila bych to celé měsíce u sebe"? Cože? Vydržela jsem měsíc, pak týden, pak tři dny, dnes už lezu po zdi, jak bych si dala..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama