Osobní výlev, nečtěte to.

28. listopadu 2013 v 16:02 | autor |  Tétéčka
Tohle TT mi tu smrdí už čtyři dny a já si prostě nemůžu dát pokoj a něco nenapsat. I když to bude zhola blbost. ..Pozdější reklamace neberu na vědomí; varování jsem vydala, takže odsud už je to váš problém.

S mamkou.. s mamkou máme myslím hezký vztah. Rozhodně lepší než před deseti lety, nejspíš i lepší než před pěti.. postupně jsem se naučila tolerovat a přehlížet některé věci, které mi na ní vadí, a dost nám to zlepšilo komunikaci. Ale jsou prostě věci, které nepřekousnu. V současnosti jedna, která mě nade vše sere, nebojím se toho výrazu.

Mamku totiž hrozně provokuje můj způsob práce.

Stokrát za hodinu je schopná přijít a začít do mě protivnou směsí kňourání a počínajícího hysteráku (navíc s +5dB/slovo) rejt:
"Ty už zase pracuješ do noci! Už to dokonči!"
"Ježiš už to dodělej a jdi spát!"
"Okamžitě jdi spát, nebo se neznám!"
"To takhle nejde, zničíš si zdraví! Skončíš v Bohnicích! Nesmíš tak dlouho pracovat!" a "tádadádadá" a tak dále..

..dovedete si představit, jak strašně tohle dokáže vytočit člověka, který se snaží něco dokončit? Když nemůže napsat ani tři slova bez toho, aby si celou tuhle litanii vyslechl znovu a znovu?

Strašně!

A to se ovládám. Místo totálního výbuchu a řevu jsem schopná ještě pořád držet narůstající tlak, takže "jen" opakuju: "Ano, ano.. ano, už to bude.. mami, půjde to rychleji, když mě necháš pracovat v klidu..", i když po pár dalších cyklech mi to nedá a odseknu něco ostřejšího.
Bohužel.. v tomto směru se pochopení a klidu na práci nedočkám, protože mamka, vyčerpaná neustálým opakováním té své mantry, už pak bere každé vydechnutí a každý pohyb očí jako osobní útok a neomluvitelnou drzost.

Končívá to různě - při troše štěstí mamku přemůže spánek, při smůle musím s tajeným vztekem zavřít knihy a comp a jít si hrát na spícího člověka.
Ale závěr je vždy jasný; mamka je chudák, má se mnou kříž.. a já ji takhle záměrně týrám a jsem drzá, prostě provokatér.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kai Kai | Web | 28. listopadu 2013 v 18:27 | Reagovat

Holt se stává :D Ale pokud nepracuješ do noci, tak snad má pochopení pro tvoji práci, ne? - to já nemůžu nic dělat ani přes den.. To je důvod, proč si sem tam beru notas a mizím na polovinu dne třeba do kavárny, kde vysolím hrozný prachy, a občas se i tam nedá soustředit.. Pořád si ale myslím, že je to lepší, když 2x do hodiny přijde servírka, než maminka 2x do pěti minut :D

2 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 3. prosince 2013 v 17:50 | Reagovat

[1]: prachů za kavárnu by mi bylo líto, proto jsem tak happy, že můžu kdykoliv sem do kanclíku, kde mě nikdo neruší, maximálně teda se práce odsune až za prokecanou hoďku-dvě s mým spolukancelářníkem.. ale to je v pohodě ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama