Říjen 2015

Jsem hrdě divná

6. října 2015 v 9:33 | autor |  Tétéčka
Sice nemám náladu na psaní něčeho, co by mělo vypadat aspoň trochu oduševněle, bo už načínám třetí den nonstop, mám hromady práce, kterou nemůžu ve vyměřeném čase stihnout, mžitky před očima a asi i nějakou tu haluz občas, všude kolem mě jen strašidelnej chlív, prostě děs a běs a ještě k tomu jsem tak oíťátkovaná, že mám jistojistě placentu samou modřinu.. ale chcu si postěžovat na jednu věc, takovou tu tradičně důležitou a tedy i naprosto zbytečnou, která mě poslední týdny a týdny pronásleduje na každém kroku - evidentně opět jedna z těch věcí, na něž mám prostě jiný názor než ostatní, kvůli čemuž na mě okolí zírá, jak kdyby mi na hlavě dřepěla žirafa.

Jo, jo, teď už to fakt neschovám a ani se o to nesnažím, jo, jsem těhotná. A chodím pravidelně na kontroly a ano, dokonce si tvořím album z fotek z ultrazvuku.
Ale proč, pro-bo-ha-proč - se mě snad každý, kdo se ke mně dostane na doslech, prostě musí zeptat

"..a bude to holka, nebo kluk?"

načež, když odpovím, že nevím, což je taky důvod, proč se Íťátko jmenuje tak bezpohlavně, následuje nepopsatelný údiv a další dotazy:

"..jak - nevíš? Vždyť chodíš na ty ultrazvuky, tak jakto, že to nevíš? Ty to copak nechceš vědět?"

..ježiši.. a měla bych to chtít vědět? Do kelu proč?!?
Fakt nevím, co je na tom tak strašně důležitého, proč se na to všici ptají? K čemu mi ta informace bude? No k čemu? Čekám dítě - budu mít dítě (doufám). Pohlaví je irelevantní (dokud ho vejrostek nezačne používat) (a to je mi fakt na piču informace, když jsem ještě ani neporodila). Co já s tím? Nechci to vědět.
Kouska empatie a nevypadala bych jako divňous, žejo. Protože je víceméně všeobecně známo, že bych radši holku - co kdybych se dozvěděla, že to bude kluk - a pak? Povzdechnu si a pomyslím si škoda, já bych byla chtěla holku..? To mám jako doprdele začít litovat?! Mám se pak koukat na to děcko a říkat si hm, já chtěla holku..?
Zrůdnost.
A vůbec - co je mi do pohlaví děcka, když to, co bych chtěla, aby z něj vyrostlo, není "standardní žena" ani "standardní muž", ale "jedinečná osobnost"? Nechci toho nebohého živočicha nechat deformovat tupými dogmaty, která jsou podle mého nesmyslná a zbytečná, často i škodlivá. Pro mě to bude bezprecedentní unikát bez ohledu na to, jestli bude mít kulky, bobra nebo pro-mě-za-mě třeba paroží.

Ale asi jsem v tom vážně děsnej exot.

"..ale - jak chceš pořídit výbavičku, když nevíš, jestli máš shánět modrou nebo růžovou?"


...
..ne, na tohle prostě ani nemám odpověď. Na tuto otázku odpoví už jen moje pěst.

mmmm... like it..!

5. října 2015 v 6:40 | autor |  Obrazárna
mimomísu

kdybych byla bývala chodila do tanečních, kdybych bývala byla o cosi éteričtější, kdybych bývala neměla takový platfus, kdybych bývala neměla tendence přebírat na parketu tvrdé vedení a kdybych bývala nebyla takový dřevo..

..tak toto bych se fakt ráda tó..

..bo tango je podle mě prostě ten nejvíc vzrušující tanec ever..


TTT

5. října 2015 v 6:19 | autor |  Obrazárna
aneb Tak Trochu Tvořivá...

Zvěří novinky

4. října 2015 v 22:25 | autor |  Obrazárna
A proč to sem cpu?

Není to fuk? Protože jsme s Íťátkem sami doma a na nic jiného nemáme energii.

Jsem chovatel na h*vno, ale co už - já mám prostě takovéhle vrhy nejradši. Co kus, to originál. A nikdo z nich není podobný rodičům. Mendel by čučel ;)a želvák konečně vzal na milost i rostlinnou stravu, hosana!


Nejdelší TT článek za celou historii blogu

4. října 2015 v 22:12 | autor |  Tétéčka
Copak by asi Saxána dělala, kdyby se z ničeho nic stala milionářkou?